DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

2019/2020

TJ Požiarnik Vlkanová 16 : 2

V skratke dostali sme cez pysky. Naklepali nám rezne, nasúkali banány , dali vypiť kakavko až do dna. Boli lepší , ale za všetko mohol Feko, lebo nás poslal do vedenia a my vyhrávame len keď na začiatku prehrávame. Takže asi tak. Vypisovať tu čo bolo zle nemá význam. Azda by bolo spomenúť rozlúčku s jesennou časťou. Všetkým čo boli palec hore. Všetci čo ich nepustili ženy môžte ľutovať.

FC Salve 6 : 5 EFCE Brocak

Zas raz opäť Vás zdraví majster stratég , majster slova a vlastne majster sveta, galaxie a medzihviezdneho priestoru, čiže ja. Táto sobota bola výnimočná tým, že sme hrali proti EFCE Brocaku , ktorý zakladal práve náš Muro. A práve Muro mal v tento deň aj narodeniny a ako darček si okrem nafukovacej Anči a litrovej flašky lubrikantu prial aj výhru nad Brocakom. A tak sa neskutočné stalo skutočnosťou. Rozhodil som kocky , rozdal karty, facky, steroidy. Veď odkedy som späť tak sme ešte neprehrali (pozn. redakcie). Ale dosť bolo o mne , vráťme sa k futbalu. Zápas sme začali ako inak ak nie tak, že sme fasli a to hneď tri kusy. V tom momente som vedel , že vyhráme zápas , lebo doteraz platilo , že ak sme na začiatku prehrávali , tak zápas sme vyhrali. Patres sa na nás vykašlal, ale dal prednosť alkoholu na chate a prišiel na tlačovku , takže palec hore. Každý mal pred zápasom nejaké ambície , hlavne streliť gól. Bolo jedno či súperovi , alebo sebe. Tak , keď to nešlo do cudzej bránky , tak sa Ďuri rozhodol , že to sklepne aspoň do našej . Nevadí , stáva sa. Buzo si predsavzal , že dá dva aj v tom stave v akom sa dostavil a neklamal. Možno mu pomohlo aj to simulovanie faulu úplne niekde za hracou čiarou skoro až na fončorde, kde to nikoho nezaujímalo. Dva góly zaznamenal aj Feko, ktorý pridal ku hre aj značkovú obranu, za čo mu právom patrí titul najlepšieho hráča. Ale nebol na tlačovke a tak tento titul prevzal niekto iný. Štulo potom ako tri krát nakopol brankára z vyložených tutoviek , konečne nastrelil brankára tak, že sa lopta odrazila do jeho kolena a odtiaľrovno do bránky. To znamenalo , že sme otčili s 0:3 na 5:3. Ale neboli by sme to my keby sme to nejako nepokazili. Konkrétne Rado , ktorý prihral na päť gólov sa zase musel serinkať s loptou pred našou bránkou a ja som zhltol krabičku liekov na tlak. Muro samozrejme pi.oval ako sa na brankára patrí, napríklad v štýle : "nezbavujte sa zbytočne lopty" a potom ju len tak zahodils poznámkou nemám komu nahrať. Plus zo štyroch striel fasol tri góly a na túto mojáu faktickú poznámku  poslal mňa a nás všetkých tam kam by sme aj tak radi išli. Nakoniec však zachytal , tak ako sa na pána Miroslava patría dokonca v zápale nervov vyhodil loptu na moju stálu milenku Diňa (nie ako milenka Buzo, ktorý sa so mnou tento víkend rozišiel), ktorý nekompromisne zakončil nechytateľnou hlavičkou. A tak v postate si k darčeku prispel aj sám. Aj k víťazstvu aj k Anči.

Ateeray 4 : 4 FC Salve

Začnem rovno tým, že ako som sa vrátil tak sme ešte neprehrali. Čím to je? Ale tak určite ,že mnou. No ale dosť bolo pohonkávania si vlastného ega a poďme k veci. V skratke Muro húkal , ja pomenej, Feko bol ticho, súper húkal, neskôr sa chcel biť , húkali sme aj my a aj by sme im nakládli , ale načo? Ale pekne poporiadku. Tušili sme , že toto bude jeden z tých ťažších zápasov a naše tušenie sa aj potvrdilo. Vybehli chlapci po nás ako pes po údenom a behali v kuse ako nafetovaný teda minimálne dvaja či traja z nich. Jediný kto im stíhal bol náš squelý Patres ktorý naplieskal dva kúsky , takže odteraz Patrik hrávaš v predu a né, že né. Bolo vidieť , že keď má niekto kondičku tak si z loptou môže robiť čo chce. Takže polčas 2:1 pre nás. Nebudem rozoberať hru ako sme hrali , lebo oproti nim sme boli pomalší no súper doplatil na pomerne veľké sebčenie a na bicyklíky , pätičky a iné pi..vinky. Výborne sme napádali , hlavne Feko. To , že nám utekali pramenilo z naších brúch a slabej kondičky. V druhom polčase prišiel neskutočný , zázračný ba priam až nadprirodzený gól z prirodzenia jeho prirodzenia monsiňóra Igora , keď nastrelil ležiaceho brankára , lopta vyletela vyše brvna a vyzerala , že chce isť do preč. Ale zrotovala do bránky a Igor posielal srdiečka do preplneného hladiska a ženy ho zasypávali nohavičkami , podprsenkami, pusinkami a pohľadmi. Teda aspon tak si to Igor predstavoval. Súper znervoznel a od tej chvíle pritvrdil a vyplakával na všetky strany. Pomohlo im to lebo dokonca otočili stav z 1:3 na 4:3 v ich prospech. Záchrana prišla v podobe anjela spásy Lukáša , ktorý vyrovnal. Muro vychytal čo sa dalo a čo sa nedalo pustil dnu ale my ho máme aj tak radi lebo je fantastický žrebec. Súper začal byť opäť zas a znova nervózny , kopal ako elektrika , vyhrážal sa ale my sme to dali na pánov. Ďakujem všetkým zúčastneným , ktorý prišli zahrať. Veľké ďakujem patrí Ďurimu, Igorovi, Murovi že sa zúčastnili aj na pozápasovej tlačovke. Prišiel aj choručký Rado, ktorý skončil v ponorke do Rada Rána a ešte aj ušiel Paťovi S. Proste kamoš. :DDDDDDD . Titul stratosféra stale ostáva našim dvom príslušníkom , ktorý ani bú ani mé.

FC Salve 6 : 5 Alcatraz

Predzápasové zisťovanie kolký prídeme na zápas dopadlo tak , že to vyzeralo budeme hrať v plnke. Akurat , že nie nadarmo sa hovorí Salváci sluby slubuju a blázni sa radujú. A tak sa stalo očakávané , že Rado zase s výhovorkou na chorobu alebo chystal drevo ale v  piatok do záverečnej chltal v Salve. Áno ja mám špionov všade a všetko sa dozviem. Igor zostal takisto niekde volne pohodený a Patres daj tišej to rádio kosil vraj trávu.... Akú? to nik nevie.... okoštovať nedal... Ale aspon prišiel pozrieť na druhý polčas.  Nie ako p. Štulrajter, p. Boháčik a podobné stratosféry. Tak teda vraťme sa tesne pred  zápas. Ráno (mám na mysli časť dňa) vstanem a hned mi švagor vraví nalej. OK pivko dva poldeci a potom hovorí zvyšnu domácu vezmi chalanom na futbal... Vykonám. Tak sme sa väčšina posilnili povoleným dopingom, vyleteli na umelák a fasli prvý gól hádam aj s prvej akcie. Muro vravel , že bol na to krátky , tak ho asi budeme tahat za uši. Vravim si nevadí ved aj minule sme prehravali a nakoniec ako to dopadlo!!! A tak aj bolo. Hned z rozohravky gol na 1:1 a začinali sme od 0:0 ako Muro hovorí. Potom prišiel krásny , okulahodiaci prvý polčas kde sme súperovi nasúkali 5 kusov za sebou aj zásluhou mojej milenky Buza , ktorý naklepal hetrik. Súper nedostupoval nechodil si pre lopty takže sme mali loptu, hru a rozhodcu na svojej strane. Alcatraz do polčase už len skorigoval priebežný výsledok na 5:2. Vyzeralo to tak , že chlapci dostanu dvojciferne čislo a my budeme spokojne naťahovať pinďure na pozápasovej tlačovke. No po prestávke prišlo vytriezvenie a naša hra zase raz pripomínala FC Salve. Muro pár krát zle rozohral z čoho sme dostali aj góla , ale na druhej strane ku koncu zápasu vychytal aj nemožné. Takže Muríňo palec hore. No súper nás začal dobiehať a j vďaka tomu , že vymenil brankára a tento sa zapájal do hry štýlom , že vybiehal až za polovicu. To sa mu ale stalo osudným keď Dinozo cez cele ihrisko trafil prázdnu bránku a upravil účet na 6:4. Samozrejme prišlo samoukájanie , že to už máme v kapse  a tak nám Alcatraz ukázal , že  ešte nie. Zavesil piaty gól a ja som si hneď zavesil dvojitu dávku liekov na tlak. Nakoniec sme to nejak uťapkali ,ale za druhý polčas sa môžeme hanbiť. Pozápasová tlačovka dopadla zase na výbornú a Lukačkovi právom patrí poďakovanie za držkovicu.

Ajax 1 : 4 FC Salve

Vítam Vás zas opäť znova na týchto stránkach nášho prestížneho teamu. Nechal som zlomiť na veľké prehováranie davov a más ľudí ,aby som začal robiť zase reporty zo zápasov tak teda tu máte first one.

Niet divu , že Salváci s výnimkou jedného zápasu doteraz všetko prehrávali, keď im chýbala stabilná ,strategická ,defenzívna podpora takého formátu ako som ja. Šesť mesiacov bola dlhá doba a za tento čas prevzal kormidlo mr. Čižma. Ten si aj zoskladal svoj team do súčasnej podoby čoho výsledkom sú tak ako po iné roky chronický nechodiči na zápasy , ktorý budú prehodnotený cez zimnú prestávku. Ale teraz k zápasu. Súper došiel s jedným na striedanie, takže naše šance na výhru sa zvýšili aj keď na nás to má opačný vplyv , pretože mi dokážeme prehrať aj proti trom hráčom a pritom máme na lavičke desať striedajúcich.  Takže predzápasová taktika bola jasná: ja som v predu ty si vzadu a musíme ich ubehať je nás predsa na striedanie zo šesť kusov. Hvizd rozhodcu , desať minút hry a v poli stále tý istý  hráči. Nevadí nám ostatným na lavičke zima nebola veď bolo 6 stupňov. Napriek tomu sme po nich vybehli ako Kazíkov pes  a zahryznutý v ich krčných tepnách sme ich chceli roz....ť po dvore. Vyvinuli sme enormný tlak a vďaka tomu sme prehrávali hneď v úvode 0:1. Nebudem tu rozpisovať koho je to vina , že pán Muro??!!! Mať loptu v šestke a skšať vyrobiť dvoch hráčov??? Ako by povedal legendárny Nindža fintičky, bycikle, pätičky a potom to tak dopadne. A tak sme naďalej vyvíjali tlak na súpera a vypracovali si nespočetné množstvo šancí , ktoré končili šmatlavými strelami , potkýnaním sa o vlastné nohy, alebo ako v prípade staronovej legendy Rada a.k.a. lýtka kľučkov na kľučku zakľučkovanou dalšou kľučkou a namiesto strely do prazdnej brány ešte stihol isť vykľučkovať krčmára. Tak teda polčas 1:1 sa mi vidí. V druhej polovici hry súperovi došli sily a tak sa dalo čo to porobiť, kde musím vyzdvihnúť Lukášové ukážkové nabehnutie zo striedačky prebratie lopty od súpera a nasledne nádherné zakončenie. Gratulujem aj Igorovi ku klincu ľavačkou a taktiež ostatným čo dali goly, ale aj tým čo sa zúčastnili a zahrali. Teambuildnig dopadol na výbornú a už mi len stači ísť vyplatiť účet. Doskakavenia priatelia .