Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2016/2017 Výsledky

Do ďalšieho zápasu ostáva
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

FC Salve : Dream Team

chýbali : Ondro klasika, Igor dovolenkaris, Jojo vysoká pracovná morálka, Lacimír Jajbolíto, Patres kripel, Čižma prídem ale hrať nebudem

 

V štvrtok si chalani zahrali treningový zápas v tréningovom tempe a tak sa netreba čudovať že si Patres vytkol členok a natiahol si väzivo. Čižma zase s obviazaným kolenom a ja s natiahnutým svalom na členku , takže nádherný pohľad na našu lavičku kripľov. Jojo uprednostil lákanie Mamona a išiel si radšej privyrobiť nejaké lówe aby ich mohol minuť na benzín do roboty a späť, takže ešte aj bez brankára , kedže naša dvojka sa vyváža po Európe v kamione. Volba padla na dobrovolníka Ďuriho borovičku a.k.a. Zasenič a na tie podmienky , ktoré mal by som mohol konštatovať , že vychytal. Mali sme až jedného na striedanie , ale súper nemal nikoho a aj vdaka tomu to malo viacmenej lahký priebeh. Mohlo to mať aj lahší ale tridspäťtisíc tyčiek , brvien a nastrelení brankára. Čajník zaihral ako malý boh a keby takto hral celu sezonu tak sme mohli akončiť aj prvý.Nevadí vyhrali sme , celkovo skončili druhý o bod pod VKK , ktorým sme to pustili (že Palo?!) a postupujeme historicky do tretej ligy , takže dosť že sa mi nechce chodiť krížom cez Sásovú teraz budem chodiť krížom cez celé mesto na nejaku modrú trávu. Po zápase komplet rozbíjačka v svätostánku Salve tak ako sa na pánov patrí a ja s Patresom sme to dali ešte aj na králov na druhý den na zahrade . Dáme hadam ešte nejaké turnaje v lete  , naberieme posily a na dalšiu sezonu uvidíme či na to máme.

Ateeray 4 : 5 FC Salve

chýbali: Ondro šesťzápasovposebe, Igor dovolenkaris, Lacimír jajbolíto

 

Dotrepal som sa na tento zápas aj s boľavou nožičkou aby som videl ako súpera ničíme vertikálne, horizontálne ale aj diagonálne ale namiesto toho sa mi ponúkol zápas hodný do stopätnástej ligy predprípravky neandrtálcov. Súper došiel na zápas bez striedania a medzi sebou si na lavičke hovorili , že ak dostanu menej ako desať tak to bude úspech. To ešte ale nevedeli , že mladí páni zo Salve prispôsobujú hru súperovi a načo by mali behať a často striedať ? Ved súper by sa rýchlo unavil a koho by to potom bavilo. A tak sa teda neskutočné stalo skutočnosťou a stav 3:0 pre Ateeray ma nenechával chladným.  Nezmyselné odkopy od našej bránky , nepresné prihrávky ako aj 9x nakopnutie lopty do superovho brankara v situacii  1 na 1. Keby sa dával patent na to ako sa nemá hrať futbal tak ho určite získame.  Som síce rád že si poniektorý spoluhráči na lavičke všimli chyby ktoré robia jednotlivci na hracej ploche a ktoré vám tu niekolko rokov vypisujem ako trtko dookola ,ale ak si tieto chyby neuvedomia a dané individuality tak nikdy , opakujem nikdy neurobíme krok vpred. Nebudem sa tu opakovať a znova tieto chyby vypisovať , každý určite vie čo robil zle a aked nie tak si stačí prečítať komenty a to nielen v tejto sezone. Pretože chyby su rovnake u tych istych hráčov. Nabudúci týžden nás čaka posledný match tak komu sa dá a pusti ho polovička tak pridite bez aut bo v Salve po zápase bude tlačovka.

FC Salve 14 : 3 CFBG

chýbali: Ondro a.k.a. nemámslov , Paťo zaserazjarmok, Igor ak.a čojaviem

 

Tento zápas bol pre nás výnimočný v tom , že keď v ňom uhráme tri body a zvyšné kolá by sme aj prehrali tak horšie ako štvrtý (čiže postupový) neskončíme. Tri bodíky sú doma takže by sme mohli oslavovať postup do 3. ligy. To ale musíme počkať na jarmočného alkoholika Patresa aby pomohol vypiť to množstvo. 

No ale k veci: tušil som  , že zápas bude jednoduchý pretože súper sa momentálne trápi na chvoste tabulky a priemerne striela svojmu súperovi max. 3 góly na zápas čo je v MUMF žalostne málo. Práve preto som postavil do bránky na druhý polčas aj našu brankársku dvojku, ktorá nafasovala dva góly. Jojo si teda po odchytanom polčase kde utŕžil jeden gól išiel zabehať .  My sme supera prestrielali do sýtosti , Dušan si zachytal a všetci boli spokojný. Nebudem tu vypisovať štýl aky sme hrali lebo ten sa vyvíjal spontánne podla toho ako súper kazil lopty . Všetky góly sme dostali zo striel. Obrana zahrala čo mala , útok si vylepšil štatistiky a ja som si na samý záver natiahol lýtkový sval , takže krásne sobotné odpoludnie strávene na Urgente v Rúzveltke kde všetci maju čas. Moju bolesť utlmovala len eufória z dvoch strelených gólov v mojich nových tichoťapkách, na ktoré mi prihrával Jožosnožom za čo mu patrí moje ďakujem. Štyri Janove goly a Čajníkov hetrik stoja tiež za zmienku , takže ked to zhrniem tak nám vlastne chýbajú iba tie medvedíky z tej strelnice. Vidíme sa o týžden... lebo mýýýýý sme majstri no a čooooooo.....

1.FC Ortotech BB 4 : 6 FC Salve

chýbali: Ondro a.k.a. tradíciesamajudodržiavať, Jožosnožom a.k.a. účastníkoslavy

 

Dovolte mi aby som  zas a znovu opäť raz privítal Vás milích priaznivcov malého futbalu našeho mesta spod urpína na našich stránkach prestížneho a nenapodobiteľného teamu FC Salve.

Ako je z nadpisu jasné toto kolo nás čakal neľahký súper a to ortodoxný Ortotech , ktorý nám svojou tvrdou hrou nedal body zadarmo. Našťastie sme sa vyvarovali podobným zraneniam tak ako v predošlom kole . Úvod zápasu nám vychádzal tak ako z veľkej knihy vysokej školy futbalu a súperovi sme odskočili o dva góly aj vďaka prvému gólu Jurija Gagarina , ktorý zase raz a znova prišiel v šťastí aj v nešťastí , v zdraví či chorobe nechať na umelý trávnik srdiečko začo mu patrí veľký "big up".   Nevyšlo mu síce dvojgólové predsavzatie , ale kedže bol chorý tak jeden gól a k tomu otvárací je ako za sto gólov. Vďaka Ďuri. Polčas sme teda skončili vysledkom 2:0 v náš prospech. V úvode druhého polčasu  sme inkasovali dva kúsky a za vyrovnaného stavu som ako správny fanúšik úspechu začal trochu pochybovať o víťazstve . Predsa len dva rýchle góly z toho ten prvý úplne o ničom . Vyzeralo to že sa súper chytil. No v druhej polovici sme vytiahli eso z rukava a poslali do bojového poľa aj Jana  a aj vďaka nemu sme zase svoj náskok zveľadili o dva góly(2:4). No veľká pochvala za náš celkový výkon patrí nášmu trénerovi do ktorého sme investovali celý náš klubový majetok. Pán Miroslav "Muro" Murinho nás konečne dostal do akej takej formácie a jeho pokyny z lavičky žali úspech. Konečne sme hrali aspon na 70% tak ako si to predstavujem a ako vám to tu vypisujem už niekolko sezón. Zoberte si všetci z toho ponaučenie. Zvyšných 30% k mojej spokojnosti tvorili chyby typu nedôkladné dostupovanie k súperovi vo vlastnej šestke, zbytočné tlačenie sa dopredu ked vyhrávame o dva góly hlavne ked celá lavička a Murinho kričí hrajte to dozadu. Jojo konečne začal hádzať lopty na najbližšieho hráča aj keď niekedy ofrflané alebo z donútenia a psychického nátlaku ale konečne to šlo. Čo by som mu vytkol je otáčanie sa lopte zadkom aj ked po zásahu do tváre by sa vytáčal asi každý z nás. A potom je to hádzanie sa po lopte. To v tomto zápase dosť absentovalo ale to som vedel už pred začiatkom zápasu , kedže si ujo brankár zabudol tepláky a chytal len v kraťasoch.

Po zápase sme mali dohodnutú grilovačku zo súperom , ktorý ale najprv nechal odgrilovať nás a potom si išiel grilovať on. Sedeli aj pri inom stole. Isto aj tie klobásky chutili horko po prehre ale bohužial aj taký je futbal. Neskôr sa dvaja hráči ortotechu objavili aj v Salve , ale čakalo ich nemilé prekvapenie v podobe grcky pod spiacou cigaňou, takže sa im ani nečudujem že dopili a vypadli. Najväčšie ďakujem patrí všetkým tým ktorí ostali na pozápasovú grilovačku menovite: Lacimírius, Ajdžr, Feko , Patres, Maťo P. posledný menovaný prišiel dodatočne lebo jeho obťažuju naše komenty v skupinovom salve chate a do udalosti sa mu je zaťažko kliknuť a nie ešte si aj prečitať nejaké to info. Ale prišiel zožral odišiel a to sa cení. Ostatní čo z podobného dôvodu nevedeli a preto neostali alebo jednoducho nemohli ostať či nechceli môžu banovať. No a úplne najvačšie ďakujem patrí celemu nášmu funklubu menovite: Zuzane, PeťoJanovi, Milanovi Pohanovii, NIKE CRMAN ,všetkým priateľkám , synom aj dcéram a manželkám , ktorý nás prišli podporiť do kotla. A vďaka patrí aj Vám televíznym divákom za to že sledujete naše  vysielanie a podporujete nás aspon takto prostredníctvom internetu.

FC Salve 7 : 3 Viking Stavanger

chýbali: Ondro a.k.a. stávasatoumnatradíciou, Jano a.k.a dovolenkaris, Jurij a.k.a. cholera

 

Určite mal každý z Vás, čítajúcich tieto riadky, sen v ktorom Vás naháňala nejaká príšera alebo zloduch a vy ste kričali o pomoc na vedľa stojaceho priateľa ale ten akoby Vás ignoroval alebo jednoducho nepočul. Tak presne takto by som opísal tento zápas , v ktorom som opäť raz zas a znova zastával niekolko funkcii od vedúceho mužstva , kapitána , hráča až po supertrénera či už taktického alebo motivačného. Samozrejme v tejto sezone som zatial chýbal na dvoch zápasoch a moje ovečky obidva tieto zápasy nezvladili (gemo a malonas). V hlave otázka https://www.youtube.com/watch?v=DTJmJH4qMoU.  Takže bolo na mieste aby som zase raz a znova krikom usmerňoval ovečky vypustené z košiara tak aby ich vlk nezhltol. To že to bolo ako v tom sne asi nemusím nikomu vysvetlovať. Pre príklad spomeniem aspon pár hajlajtov: "Maťo, Maťoooooo zbieha ti.....!!!" nasledný gol do našej brány. Odpoveď: " ja som nevedel na ktorého Maťa kričíš !" Dotyčný Maťo sa pritom aj na zbehnutého hráča pozrel ale kedže nieje superman tak to iba pohladom nezvládol. Ďalší akože superman sa iba meter od trmy -vrmy v našej šestke pozerá na to ako Jojo už trikrát zabránil gólu ale nepodarilo sa mu vyhodiť loptu von  ale furt len na nohu súpera. Kričím: "do (+18) rôzne invektívy a ktomu čo tam na nich čumíš veď im pomôž. Odpoveď: " ...a načo veď ich je tam milion...." . Podotknem  že presne 600 000 z toho miliona tvoril súper. A ešte jedna vec k tejto tematike. " nevyhadzuj tie lopty ,hraj pekne  odzadu "  . V posledných piatich minútach sa tento pokyn stretol s pochopením.

No a teraz niečo k zápasu. Na začiatku sme sa trochu hladali čo využil súper , ktorý nás točil a vyborne prečísloval , na to aby vsietil prvý gól. Potom sme sa našli a začali hrať hru pripomínajúcu futbal a otočili sme skore na našu stranu a polčas ukončili vysledkom 1:3.  Súper sa samozrejme nestotožnil s prehrou a v druhom polčase bol dotieravý , útočný, drzý a často hraval aj s brankárom v poli čo sa im vypomstilo v podobe jedneho či dvoch golov ked bol brankár mimo brány. Túto dravosť až na toho vybiehajúceho brankára by ste mali odkuknúť v zápase proti Ortotechu. Ak samozrejme budeme mať s kým hrať proti ním lebo súper nám zničil troch hráčov. Aj keď Feko to nejako rozchodil ,tak u Čižmu a Kika je štart na budúci týždeň otázny. Naša nová posila Jožo sa ukázal v dobrom svetle , aj keď ešte by som dotiahol pár detailov na ktoré som ho upozornil už na ihrisku , ale to je len o tom aby sa zohral s teamom a pochopil našu aj tak nepochopiteľnú taktiku. Dva palce hore za Fekovu prihrávku Igorovi  na gól a debutantovi Igorovi blahoželám k tomutu ťažko vybojovanému gólu , keď spravil troch hráčov a položil ešte aj brankára.  Na záver chcem ešte pochváliť útok , že sa vracal do zadu a svojim stíhaním znervozňoval rozbehnutého súpera s loptou v ťahu na našu bránu. Samozrejme bolo to až po hlasnom upozornení daneho nemenovaného hráča , že Čižma, ale pánko to už neskor pochopil a išlo to aj bez kriku. Ostáva už len nahučať to do hlavy aj Janovi. Pozápasová tlačovka v počte štyri kusy dopadla z mojho uhla pohladu dobre a aj ked dvaja ludia skončili pri nealko náhrade piva , tak teambuilding tam je a za to im patrí môj rešpekt. 

FC Salve 10 : 1 Modrá Partička

chýbali: Ondro a.k.a. ale nabudúce už prídem

 

Tak a mame za sebou prvé kolo jarnej časti. Po ktorom sme videli ako sa nám oplatilo cez zimu nezaháľať . (aspon poniektorým). Od začiatku sme diktovali tempo a súper sa v podstate v  prvom polčase takmer nedostal do poriadnej šance. V tom druhom už aj keď sa dostal tak to kopol s posledných síl niekam do ....!  Jediná ich poriadna šanca sa premenila na gól , aj keď sa snažili z plných síl no bohužial zásobník sily v ich prípade bol príliš malý. Od nás by som vyzdvihol Sniperov hetrik , ale zároveň by som chcel vyjadriť na adresu tohto hráča sklamanie , že aj ked doteperil svoje telíčko do Salve tak nezobral po pive. Nevadi doladíme. Snaha všetkých naplieskať súperovi stopäť gólov sa cení ale nezabudajte na to , že keby mal protihráč viac síl tak nás v druhom polčase prestriela , lebo snaha dať góla bola na ukor obrany. Ďalej treba hrať  viac do tela. Mame pomerne málo žltých kariet a treba sa pripraviť na to že Ortotech bude hrať do tela tak ako na posledy , takže by ste si to mali trochu odskúšať v dalšom zápase. Ďalšia kozmetická chyba ktorá sa často objavuje je pomalé a malo časté striedanie u niektorých živočíchov. To že vyhravame o veľa golov  a ja som dal len jeden neznamená že nasilu musim napáckať ešte tri aj keby som mal dušu vypluť. Keď nejde tak nejde. Pri častejšom striedaní nebudú hráči taký unavený a budú všetci v tempe. A nie jeden bude jazykom zaväzovať šnurky a druhy sa škrabať na lavičke v zadku a potom v nose.  Ja viem že si niektorý myslia že ešte vladzu , že ešte maju sily na rozdavanie a v hlave plán ako dať ešte  päť golov z troch striel , ale realita je iná a to že strelecke pokusy končia tri metre od brany , alebo strela ma taku silu že nedojde ani k brane je spôsobené tým , že vám dochadza dych. A taktiež ked už konečne striedam , tak sa neplazím ako záškodnik ale dobehnem a kričím už z diaľky že striedam a dobre by bolo keby z lavičky ktosi aj zakričal idem, aby sa nám nestavalo že vybehneme traja naraz a potom sa tam hodinu ponukame kto pojde. Škoda že Jojo neudržal nulu , ale kedže si ju podmienil pivom od každého tak sme mu jeden dopriali aby sa neožral ako hovädo. K tým vyhadzovaným loptám sa nebudem opakovať , evidentne to nemá význam a ak to už musí byť tak by som to hadzal na vyššieho hrača ako je Kiko a to su všetci ostatný. Kiko by mal byť ten ktorý dostane spracovanu loptu ako prihravku.  Dva palce hore za pozápasovú tlačovku na ktorú prišiel aj sektor fanúšikov začo im patrí veľké ďakujeme (Wawer, Milan P. , Janka, Maťa). Všetkým hráčom , ktorí boli na tlačovke dakujem za zocelenie a otužovanie tímu a tím ktorí nemohli alebo nechceli prajem aby sa im nabuduce chcelo alebo aby ich manželky či priateľky pustili. Doskakavenia priatelia 

FK Amatéri 3 : 9 FC Salve

chýbali: Maťo P. pálim sviečkysrodičmi , Ondro asisomvrobote

 

Ďalšie derby medzi tretím a štvrtým vyšlo v nás prospech a od začiatku sme ťahali za dlhší koniec . Stále sme nehrali tak ako si predstavujem. Napr. Kiko sa rozbehne ked vyhadzuje brankár ale potom mu v jeho hlavičke makovičke skrstne nejaký iný super nápad a zastane , ale lopta už letí niekam do stratena lebo všetci sme videli že si pýta loptu behom ale potom mal asi predčasnu ejakuláciu tak svojvolne zastavil aby si ponaprával stoporený úd a utrel to vlhko v rozkroku. A presne o tomto hovorím .... pýtal si prihrávku behom ale zblbol všetkých lebo to nedotiahol do konca. Doladime cez zimu v telocvični , hádam. Feko hneˇna začiatku ostal "Injured" a zrejme si po výrone semena... ehm členku nezahra celú zimu. Takže mu prajeme skoré uzdravenie a ďakujeme Dodkovi Boháčikovi že ho odviezol na urgent. Viem aka je to pomoc lebo ja som takto trikrat išiel na urgent sám lebo moji spoluhráči ma mali na kokote. Nuž karma je zdarma ako sa hovorí.... Igor zaihral v obrane ako malý boh a priam sa mu pýtalo okoreniť dnešný deň gólom lebo ani pivo mu nemohlo byť zadosťučinením za ten výkon ktorý nechal na ihrisku. Naozaj paráda ... a dufam že v nom budeš aj nadalej pokračovať. Ostatný dobrá hra aj keď je to stale bez signalov , čiže hurá systém ale vidíme sa a to je hlavné. Videli sme sa aj proti VKK a hovno nam to pomohlo lebo oni systém mali. Jojo konečne ku koncu zapasu pochopil system vyhadzovania lopty a dufam že si toto životne ponaučenie prenesie aj do dalšich zapasov , lebo zo začiatku to boli zase len starty lopty a nebyť tisíctristo tyčiek od súpera tak sme mohli aj prehrať. Čaká nás zomna prestávka, telocvična je vybavená tak dúfam že učasť bude hojná a nieže budem počúvať výhovorky. Hawk 

FC Salve 6 : 8 VKK

chýbali: Čižma chodič český, Paťo likerka a liehovary

 

Z môjho pohľadu išlo o prvého vážnejšieho súpera , ktorý mal preveriť to či máme na trojku ligu , ktorú si tak zbožne praje väčšina teamu. Doteraz sme hrali prevažne zo spodnou polovicou našej tabuľky a tak zápas medzi druhým a tretím bol v podstate šláger kola. A ten sme nedotiahli do úspešného konca aj keď polčas bol vyrovnaný 2:2 a začiatok druhej polovice bol náš. Aj tak sme si za stavu 4:2 zmysleli že prečo by sme nemohli vyhrať 1362:2 a herne sme sa rozložili na úroveň 16 - tej horskej ligy. Na opačnej strane súper za stavu 4:6 si pinkal loptu na svojej polovici a nechal nás aby sme si po ňu chodili až k ich bránke. Nechápem prečo celá poondiatá MUMFka to chápe len my sme ako ovečky.  Celý zápas sa niesol v nervoznom duchu najprv zo strany VKK vs. rozhodca a neskôr VKK vs. FC Salve vs. rozhodca.  Pri kľudnom posedení po zápase sme zhodnotili zo súperom a s hráčmi , ktorí neutiekli prečo bolo tomu tak. Súper povedal : kým ste stáli pri nás nebolo komu nahrať..... Maťo P.: Hrali sme celkom dobre , ale ja som to dojebal (strely mimo bránu). Kiko: nemáme ani jeden nacvičený signál a preto naše prihrávky idu do stratena. A tak rozmýšlam že my stále hrame hura system. Kde sa stratili tie krásne narážačky Feko- ja spred dvoch sezón. Kam sa stratila hra na Jana. Prečo sa stále spoliehame na toho jedného vzadu? Prečo ked ten jeden vzadu vyváža loptu dopredu aby preniesol hru bližšie k brankarovi súpera tak vlastný útok ide proti nemu ? Tých prečo je viac... Odpovedou na to všetko môže byť telocvičňa v zime , na ktorú niekto nebude chodiť lebo 1,5€. Niekto preto lebo je to v sasovej , niekto preto lebo je to o šiestej a niekto preto lebo mu nefunguje vysavač. Takže výsledkom bude že sa budeme stretavať v počte 5ks proti súperovi vyzbieranému z krčmy Salve a nebudeme nacvičovať žiadne signaly, rohy, priame kopy, lebo budeme radi že si môžme zahrať. Rozjebať ma ide ked vidím uličku ako svet kde môžem spokojne prihrať rozbehnutému útočnikovy a ten si idepo tu prihrávku ku mne na jeden meter. Žmurkať a u kyvkať hlavou do starny možem ako chuj s parkinsonom ale ked to nemame nacvičené tak asi nemožem čakať že to vyjde. Na druhej strane ked taku prihrávku do uličky dam tak ju utok nedobehne lebo nevie čo chcem robiť. Na druhej strane si Palo Z. žabkou do priestoru obhodi našich dvoch a samotný protihráč si nabehne a sprvej to zakvači.... Oni to tak hraju 10 rokov a furt im to vychádza a prečo lebo si to tak dohodli. A čo sme si dohodli my? Posledná vec ked už si tu vylievam srdiečko je nervozita.... Nečudujte sa že som nervozny , ked naš hrač pusti loptu lebo si mysli že je to faul ale rozhodca nepiska , nečudujte sa že mam nervy ked tam vidim tu uličku ale nič sa nedeje ,  nečudujte sa že zdvíham hlas na Vás , pretože Vám tam vytýkam tie isté chyby už milionty raz, ktoré Vám tu vypisujem , ale vidím že si z toho robíte aj tak kokot. Ked všetci ujdete po zápase domov pod sukňu tak kedy vám to mám v klude povedať. A ked vám to vykričím na ihrisku tak odpovedou je arogantné "sa pozri na seba" , a podobne hlášky. Ano ja viem ja niesom Ronaldo ani Messi a na ihrisku niesom ani na to aby som kral strelcov. Ale som veduci mužstva a kapitán a je mojou ulohou Vás hnať k lepším výsledkom. Na druhej strane to môžme robiť aj opačne: nebudem sa starať , vypisovať udalosti, smsky, organizovať akcie... prideme na ihrisko ani Bú ani mééé. odohrame 2x 25minut a utekajme chytro domov k vysavaču. Uvidíme či sa team dožije dalšej sezóny. Hawk

1.FC Predajná 4 : 8 FC Salve

chýbali: Ja a.k.a. slúžim vlasti, Maťo P. a.k.a. polepetko

 

Kedže som mal služobné povinnosti  tak som sa nemohol zúčastniť ,ale v kútiku moču som na našich myslel a hned na konci zápasu volam Fečkovi že aky je vysledok. Samozrejme že ma musi ojebavať že prehrali tak som mu vypičoval do pohlavných orgánov aby potom uspokojený a mohol povedať že vyhrali , tak som mu zase vynadal. Posledný krát ked som nebol na zápase proti Gemu tak to Feko dobačoval len k trápnej vydrenej remíze a tak som sa prirodzene od prirodzenia triasol ako dopadne tento zápas. Dúfal som že ked som mu dal školenie z taktiky a vysokú školu futbalu v zápase proti Bezvetriu , že sa pouči a dotiahne to do zdarného konca čo sa aj nakoniec stalo , takže musím konštatovať že zrniečko driny padlo na úrodnú pôdu. Majster pán Pohan Čajník prestal brať zrejme  lahké drogy a tak  sa dostavili príznaky v podobe straty krátkodobej a asi dlhodobej pamäti a straty orientovať  sa na internete a socialnych sieťach , lebo on si myslel že hráme v sobotu. Nevadí ,chápeme Maťo a podporujeme tvoje liečenie tým že odkladame vrchnáky od piva a za to čo nam daju v zbere železa ti to liečenie zaplatime. Prajeme skore uzdravenie.

FC Salve 8 : 1 Bezvetrie

zostava: Plnka

...A tak sa tak pokyvkávam na tom konári a s unikajúcim kyslíkom mi mozog prestáva fungovať a v jednej chvíli sa mi stalo , že som zabudol na to ako hrali Fečko s.r.o. proti Gemu.Z posledných síl som teda vyvinul trepanie sa a šťastnou náhodou ako z lacného akčného filmu sa zlomil konár a moje úbohe telíčko drblo o zem ako 100 kilo zemiakov. Hovrím si ešteže tak!! Aspon môžem prísť na zápas proti Bezvetriu a ukázať Fečkovi ako sa má hrať futbal. Volám Paťovi a ten , že tento víkend zohnal nejakú podnájomníčku tak že nemusí isť na fušku a že teda príde tiež zaihrať , lebo na nejaké trápne remízy sa on vraj nebude pozerať. Tak sme sa teda nazbierali v plnom počte čo bolo asi aj posledný krát v najbližších 50-tich rokoch a tak to aj vyzeralo. Nevedeli sme kde je sever asi preto že hráči neboli spolu zohratý.Jano sice nasukal 4 kusy a z toho jeden ukážkový z voleja ale aj tak ukazoval nám všetkým že stále je v predsedníctve svojho super klubu. Mali sme jedno šťastie že súper prišiel bez striedania lebo inak by sme podla mna prehrali. Neviem prečo sme hrali ako po opici. Podla mna mi to robíte naschvál lebo Vás nesmierne baví ked tam musím po vás bliakať. Na budúce si beriem zo sebou pištoľ. Slimák iba jeden gól z výhovorkou že soplík. Feko tiež jeden musel fuknúť ako náhradu za nepremenenú penu proti Gemu. Paťov houmraund z pred prázdnej bránky tu ani nebudem spomínať. Takže ked to tak uzavriem jednou vetou zase som bol najlepší. 

GEMO 6 - 6 FC Salve

chýbali: Ja a.k.a. chodič turističný , Paťo a.k.a alkoholikvkusevynechávací, Čižma a.k.a mimobystricowy džóko, Jano a.k.a. Zaserazžena

 

Osobne som potreboval splniť si návštevu mojho krsniatka a tak som to spojil aj s turistikou v jeden termín. Vybral som si práve tento lebo si hovorím , že mi nepoaziteľný určite nemôžeme prehrať s GEMOM ,čo keď im odišiel najlepší strelec Palo Šírka tak sa len trápia a nevedia kde je sever. Paťo zase raz dal prednosť alkoholu v podobe jarmočnej zábavy s výhovorkou že druhú robotu potrebuje lebo je sám na splátky a tak by som touto cestou chcel poprosiť všetky dievčatá či by sa jedna nenašla čo by to s ním vydržala aspoň do zimnej prestávky nech nám chalanisko chodí na zápasy. Paťo je pekný usmiatý a spoločenský chalan , trochu mu smrdí banán , má výbornú prácu kde zarobí liter ale stále mu je málo lebo keď je sám tak 500 prepije. Baby ja vás na kolenách prosím...... Čižma zase dal výhovorku o nejakom pracovnom či neviem akom zajatí na Guantanáme takže že je mimo BB. Podobne mi mama pisala do školy ospravedlnenky že "z rodinných dôvodov". No a Jano ?Tvári sa inkongnito ked mu píšem na FB , lebo telefon sa rozhodol ignorovať ale neuvedomuje si že potom ako dá 30 000 príspevkov na socialnu sieť je jasné každému že je tam zakvačený. Nevadí ... beriem to akože sa hambí priznať farbu. Každý sme svojim spôsobom trochu submisívny a aj ja mam rád ked ma žena komanduje, ale v posteli.

Takže volám chalanom o 14:00 v sobotu v čase kedy by mali končiť tento zápas , ktorý hrali s jedným na striedanie. Keď som sa dozvedel výsledok tak sa mi v hlave premietlo celé detstvo , to ako som sa prvý krát potkol , ako som sa pretekal s kamošmi v škôlke , ako som pretekal neskor na základnej športovej škole, ako som makal na fyzické prijmačky na vojenskú školu ,ako musím urpútne makať aj dnes aby som sa udržal vo firme OSSR a ako tvrdo som robil na tom aby som dal dokopy tento tým , ktorý mi oznámi že remizovali z Gemom. V hlave otázka :Načo? Načo som toto celé robil , keď len čo vytiahnem päty a odídem na jeden víkend preč sa mi zrúti celý domček z kariet. Vedel som, že prehra s niekým bude o to horšia o čo dlhšia bude šnúra našich víťazstiev , ale remíza z Gemom je horšia ako prehra. Hlavne potom ako Feko nepremenil penaltu , ako Igor z metra kopol brvno  a ako...... škoda slov. Výhovorky typu boli sme len jeden na striedanie a ich bolo sedem či osem ma nezaujímajú. Zničili ste za hodinu to čo som .... čo sme.... budovali dlhu dobu. Som značne frustrovaný a na krku mi vysí krásna kravata , ktorú som si urobil z lana na odťahovanie áut. Stojím tu sám na lúke a nadomnou počuť štebot vtáčikov , ktoré posedávajú na konároch tej slivky na ktorej sa už teraz tak k rásne pohojdávam a vietor ma kyvoce raz se raz tam. Zbohom priatelia , zbohom spoluhráči. 

FC Salve 9 - 1 Atak

chýbali: Mišo a.k.a. Ján krstiteľ, Jano a.k.a. žena mi zakázala futbal tak sa neozvem ani nezodvihnem fón

 

Pred zápasom sme vedeli že ak chceme byť priebežne prvý v tabuľke po troch poondiatých kolách aby som skapal, tak musíme Atak roz.ebať po dvore ako Kazíkov pes. A Dream team ak vyhrá tak musí fasnuť aspon dva góly. Dream team prehral takže ruka do trenírok a naťahovačka pinďúrov mohla začať bo my sme si svoju úlohu splnili na výbornú. Malý (ne)alkoholik Kiko sa utrhol z reťaze a našúpal 5 gólov a dal by aj viac ale rozhodol sa prihrávať. Keď už sme pri tých prihrávkach tak aj ja som sa po nájazde na bránku rozhodol pre prihrávku Ondrovi namiesto toho aby som to z 2 metrov kopol niekam na Tatranskú ulicu za baráky. Polčas sme zvládli a prevalcovali sme súpera ako auto Ferovho psa a nadelili sme im 6 kúskov. Druhý polčas sme zaihrali na istotu a snažili sme loptu držať loptu čo najviac u nás ale súper nám aj tak šupol jeden gól v situácii ked som tam ostal sám na dvoch. A prečo som tam ostal sám ked sme hrali na istotu? Neviem, neriešim ale 9:0 by bol krajší výsledok. Mišo mi minule nakalil že Vás v týchto komentoch len penetrujum do kakáča , tak Vás teraz pre zmenu pochválim , lebo Mišo nehral....nahahahaahah. Jano neviem či ma nejaku svalovú disfunkciu ked nedokáže zdvihnuť fon a oznamiť že svoje telíčko nedotrepe na zápas alebo má nejakú afáziu netuším.  Podstatné je to že sme dali pozápasovú tlačovku v svätostánku Salve v celkom hojnom počte a dotrepal sa aj Ján krstiteľ aj keď pod rúškom výhovoriek pil len nealko pivo. Kiko po troch pivách na šrot maltukašu rozobratý na šroubíky a matice tak ho Mišo hodil autom domov lebo nevedel ani chodiť a o obraze a zvuku ani nepišem radšej. Tak tvrdé jadro sa rozhodlo že podá ešte jednu tlačovku v Ponorke ale tam po niektorých unavilo to veľké množstvo otázok a tak sme ho naložili do taxíka a uháňali sme domov.

Adrenalín 4 : 7 FC Salve

chýbali: Paťo klobáskopezinkovovinnobranícky, Maťo P. musímpracovaťbolowetreba, Legenda legiend 

 

Na tento zápas som sa tešil ako malý chlapec na cukrík tak veľmi až som z toho dostal 40-ky horúčky a dva dni pred zápasom som dopotený ležal na gavaľci. Nebyť mojej milovanej polovičky , ktorá mi to pred rokmi slubila že v šťastí aj chorobe a nosila mi do postele čajiky ,liečiky a vymienala mi plienky tak by som určite nemohol dojsť aspon kuknuť tento prestížny match. Takže som prišiel aspon pokukať sťaby zodpovedný veduci aby som im z preplnenej tribúny mohol cez prestávku vytknúť nejaké chybičky krásy. Paťo zase raz dal prednosť jarmočnej tematike v Pezinku, lebo tam sa asi lepšie pije a Maťo P. si v piatok zahral futbal inde tak hodil vyhovorku typu práca. Čiže traja obranci mimo a pred nami otázka ako dalej. Ondro sa ponukol že zaihra vzadu a Kiko dostal rozkazom , že ked je najmladši a vladze tak bude suplovať aj vpredu aj vzadu. Tak tam sedím pozerám , hra sa začala a kukám ako sa naši vysporiadaju z touto dilemou. Vidím Jana vzadu , Igora vpredu...Vidím Čižmu vzadu ako zachranuje lopty zatial čo Feko ledva pachti naspäť do obrany potom čom predviedol svojich životných 30metrov šprintu. Jediné slovo , ktoré to vystihuje je "rozháranosť". Našťastie po pár minútach si každý uvedomil ako čo a kde a prečo a prišiel prvy gol z kopačky krpateho tasmánskeho diabla Kika. Hned na to druhý gol a dlho 2:0. Súper do polčasu znížil na 2:1 a prišiel moj čas aby som zliezol z tribuny a išiel tym mojim zverencom čo to povytýkať. A tak vravím dobre to hráte , ale tolko šanci čo mohli  obrancovia prihravať do uličky ale nemali komu lebo útočníci si nepýtali loptu pohybom a stáli schovaný za súperovou obranou a vykúkali tam spoza nich ako za mlada spoza rohu či nejde mama keď na parťaka s kamošmi ťahali jednu cigu medzi panelakmi. To že sme strácali loptu kvoli tomu že pršalo a bolo mokro a nedalo sa snou robiť ronaldomessiovanie tu nebudem do podrobna rozpisovať ani nikoho z toho viniť lebo ten isty handicap mal aj super. Do budúcna páni....!!!!! Ja viem že ked niesom na ihrisku tak vám to nemá kto zakričať ale hrate to už nejaký piatok a mali by ste mať v hlavičkách zakódovane že ked urobíte faul a je z toho priamy kop treba sa hned postaviť centimeter pred loptu aby super nemohol urobiť to čo spravil teraz že si nepýtal metre a hned vystrelil. Našťastie netrafil dobre a lopta išla do preč.Za žltu kartu ktoru dostal Ondro musím zdvihnúť prst hore lebo super sa terigal sam na brankara a tak nestíhajucemu Ondrovi neostavalo nič ine ako ho zatiahnuť za dres. Potom prišiel druhý polčas ktorý hrali v pohode ,nasukali sme nejake goly , Jojo si kričal , všetci hrali svoje a ked nevedeli čo s loptou tak ju radšej schovali do autu. Potom prišla ale lacná rozohrávka nášho brankára na nohu superovmu utočnikovi a nasledoval lacný gol. Potm zase zbytočný výkop brankára na nikoho a zase zbytočný gol. Vravím Jojovi nak to nehadže ani nevykopava zbytočne že 90% toho ide do stratena no Jojo to ešte par krát skúsi. Hmmm. Posledných 5 minut hry som nakazal aby sa snažili obranci naťahovať hru a naviazali tak na seba superov utok a nasledne loptu skusiť nakopnuť dopredu. Čo sa aj robilo tak nechapem prečo potom peanalta v náš neprospech.... Našťastie super zakvačil brvno. Takže odplata za naše vypadnutie zo štvorky ligy pred dvoma rokmi vyšla , ked sme v predposlednom kole práve s Adrenalínom prehali o gól. Prečítať si to môžte TU

FC Salve 10 : 4 ENZO

Chýbali: Paťo a.k.a. klobáskocigánskopečienkový

 

Do zápasu sme išli všetci nažhavený ako žhaviče v dieslových motoroch , lebo za súpera sme mali legendy z ENZA s ktorými sme naposledy hrali v ôsmom kole sezóny 13/14 a z komentu sa da aj dnes vyčítať že tento súper nieje zo skupiny slabších. Takže príchádzam do arény a teším sa že uvidím stare ksichty z enza. Vidím "bračeka" a potom už len nove mladé  tvare v žltočiernych dresoch , potom "mäso" , "šmelo".... Stará kostra obložená novým mladým šlachatým mäsom. A práve to nové mladé nás poriadne vyzvŕtalo a to hlavne v prvom polčase. Hneď sme začali zhurta a fasli sme tri kúsky z kategórie lacných. Trénera Mura išlo na lavičke roztrhať a kedže sa po úspešnej otrave nechcel dostať z infekčného rovno na kardiochirurgiu tak si išiel sadnúť k nášmu fanklubu do hladiska kde sedeli aj také mená ako Aďo Krafčík, Milan Tamagoči, Frajerky a ženy bratov Čajníkovcov, Diňozo s frajdou a na začiatku aj celé VKK na čele s Palom Zlevským kedže hrali zápas pred nami. Takže stav 0:3 z nášho pohľadu trochu okrášlil Kiko gólom na 1:3 a rozhodca odpiskal prvý polčas. Na jednej strane sme mali nejaké šance znížiť a možno aj vyrovnať ale aj súper nastrielal nejaké tyčky a v prvom polčase jednoznačne dominoval. A prečo bolo tomu tak? Lebo sme ,podľa slov trenera Mura, hrali ako ovce. Súper bol behavý a my sme stáli , nevideli sme sa, brankár opustený bez života a po výplachu žalúdka, ktorý dostal pred sezónou sa mu ani nečudujem. Náš útok dosral loptu vpredu a nemal ani len snahu sa vratiť pomôcť obrane alebo si chodiť po lopty aspon niekam na stred ihriska, ked už sa nevraciam. Obrana tak isto nechodila na vypomoc do útoku takže sme hrali system 2+2 čo naš súper dokázal prečítať a prečísloval nás. Výborne tým pádom betónoval a aj zakončoval. Vypichnem aj zbytočné predieranie sa a sólovky našich hráčov , ktoré úplne nevychádzali ale aj tak sme ich skúšali. Po prestávke som zvolil taktiku pevných dvojíc a v útoku sa striedala dvojička Jano-Kiko a Ondro- čižma čo prinieslo vytúžene ovocie a začalo sa sypať. Najprv len trošku do stavu 2:4 a potom ako sme vyrovnali sa súper dostal do psychickej nepohody a okrikovaním sa a vyčítaním si chýb sa rozladili natoľko že náš útok si znich urobil trhací kalendár a Šmelovi v branke neostávalo nič iné len loviť lopty zo siete.  Takže pevné dvojičky ostávajú a ostava doladiť ešte prihrávky do "uličky" ktore sme nedokázali čítať . A začnime robiť behanie a dostupovanie k súperovi , lebo toto už niesu treningy s Hrčou kde vám stačilo kopnuť loptu na ktorýkolvek smer a aj tak skončila v súperovej bráne. Jojo si už v druhom polčase aj čo to zakričal aj vybehol takže uvidíme o týždeň v zápase s Adrenalínom, ktorým máme čo oplácať... Ale o tom nabudúce

 

TOPlist